RASTER studio działa od 20 lat na rynku poligraficzno-wydawniczym. Tworzą ją poligrafowie z wykształcenia i zamiłowania. Przygotowywanie publikacji do druku to nasza pasja. Staramy się, by publikacje przez nas przygotowywane były nowoczesne, przyjazne, a jednocześnie zgodne z polskimi zasadami typografii. Zapewniamy wysoką jakość usług, możliwie krótkie terminy realizacji, dyspozycyjność. Zachowujemy przy tym zdrowy rozsądek i zapewniamy rozsądne ceny za naszą pracę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym portfolio, gdzie pokazane są niektóre nasze prace.

Skład książek

Specjalizujemy się w składzie publikacji o wysokim stopniu trudności - z dużą liczbą tabel, wzorów, ilustracji. Zobacz

Publikacje elektroniczne

Obok realizacji zleceń na potrzeby druku, wykonujemy także publikacje elektroniczne. Zobacz

Czasopisma

Skład publikacji periodycznych to ważna część naszej działalności. Zapewniamy krótkie terminy, dyspozycyjność. Zobacz

Grafika

W naszej pracowni powstają projekty folderów, plakatów, kalendarzy, okładek do książek. Realizujemy także zlecenia dotyczące opakowań. Zobacz

Krótko o naszej pracy

Nie boimy się trudnych prac

Specjalizujemy się w składzie publikacji o wysokim stopniu trudności – z dużą liczbą tabel, wzorów, ilustracji – takich jak książki naukowe, poradniki techniczne. Chętnie też podejmujemy się składu o niewielkim stopniu trudności, jak beletrystyka, poezja.

Nasza oferta

Ofertę kierujemy głównie do wydawnictw, dużych i małych, zainteresowanych stałą współpracą, ceniących sobie jakość, solidność i terminowość.

Nasze inwestycje

Prace realizujemy na legalnym oprogramowaniu Adobe Creative Suite Design Standard 6. Stanowisko do fotoedycji wyposażone jest w profesjonalny monitor ColorEgde firmy EIZO z kalibratorem X-Rite.

Nasi klienci

Jak pracujemy

Znamy i stosujemy polskie zasady typografii. Składamy wzory i formuły matematyczne, chemicznefizyczne. Na życzenie przeprowadzamy we własnym zakresie korektę tekstów.

Termin przede wszystkim...

Krótkie terminy, szybkie reagowanie na częste zmiany decyzji, staranne nanoszenie korekt, ścisła i bezproblemowa współpraca z redaktorem to dziś w zasadzie standard pracy.

Archiwum prac

Systematyczność w pracy i katalogowanie wydań publikacji pozwala nam szybkie sięgnięcie, w razie potrzeby, do archiwalnych prac, np. w celu z pliku przygotowania e-booka – nałożenie linków, aktywnego spisu treści itp.